Ücretli Üye Oldum, Neden Ders Talebi Alamıyorum?

Ücretli Üye Oldum, Neden Ders Talebi Alamıyorum?
OgrencidenOzelDers.Com 2013-2017 tarihleri arasında tamamen ücretsiz olarak hizmet vermiş, 2017 Şubat itibariyle ders vermek isteyen öğretmen adaylarından üyelik ücreti almaya başlamış bir sosyal girişim projesidir. Alınan üyelik ücreti diğer özel ders platformlarına kıyasla çok az bir miktar olup elde edilen gelirler projenin tanıtımı ve yazılım giderlerini karşılamak için harcanmaktadır. Bu üyelik ücretleri alınmadan maalesef projenin sürdürebilirliği mümkün değildir.
Bir sitenin özel ders talebi alabilmesi için ciddi bir yazılım ve içerik altyapısı gerekmektedir. Bunlara ek olarak özel ders alanındaki rekabetten dolayı mutlaka adwords ve sosyal medya pazarlama için bütçe ayrılması gerekmektedir. Bütün maliyetler düşünüldüğünde bir özel ders sitesine gelen bir özel ders talebinin maliyeti 50TL civarındadır ve ders talebi alabilen sürdürülebilir bir platform için reklam şarttır. Buna ek olarak özel ders, adı üzerinde özel bir ihtiyaçtır ve günlük yeme-içme gibi sürekli talep edilen bir ürün-hizmet değildir. Daha açık bir ifadeyle 15 milyon İstanbullu sabah uyanınca "bugün özel ders almalıyım" diye uyanmamakta, çok az bir kesim özel ders almak için internetten öğretmen aramaktadır. Bizim sitemiz için günlük ortalama ders talebi adedi 20-25 arasıdır. Peki bu 20-25 ders talebinden biri bile neden sizin profilinize gelmiyor, gelin bu sorunun cevabını araştıralım.
Ders taleplerinin kısıtlı olduğu ve ders talebi maliyetlerinin yüksek olduğu bir ortamda hiçbir platform size özel ders bulma garantisi veremez.
Ders talebi alabilen üyelerin ortak özelliklerini madde madde sıralamak gerekirse;
Tek branş değil birçok branştan özel ders veriyorlar ( en çok talep alan MATEMATİK, İNGİLİZCE, FEN, FİZİK gibi branşları her seviyede verebiliyorlar )
İstanbul için birçok ilçede ders verebleceğini profilinde paylaşıyorlar ve Beylikdüzü, Sancaktepe, Çekmeköy, Siliviri vb. İstanbul'un ulaşımı zor ilçelerini de profillerine ekliyorlar
Okudukları üniversiteler devlet üniversitesi ve bölümleri eğitimle alakalı
Profillerinde çok fazla detay bilgi paylaşıyorlar
En yakışıklı/güzel fotoğraflarını profil resmi yapıyorlar ( bu son derece etkili oluyor )
Bu işe profesyonel olarak yaklaşıyorlar ve ders verdikleri velilerden mutlaka profillerine yorum yapmalarını istiyorlar
Ücretlerini uygun olarak giriyorlar, velinin durumuna göre tekrardan ücret revizesi yapıyorlar
Eğer sizin profiliniz de yukarıda paylaşılan maddelere uygunsa emin olabilirsiniz ki OgrencidenOzelDers.Com üzerinden üyelik süreniz boyunca en az 3 ders talebi alabilirsiniz. Üst limit vermiyoruz çünkü her gün ya da gün aşırı ders talebi alan üyelerimiz mevcut.
Ders Talepleri sayfasında sitemizdeki öğretmenlere gelen her talebin detaylarını paylaşıyoruz. Bunu iki sebepten dolayı yapıyoruz; 1- Google için organik içerik sunuyoruz ve "özel ders talepleri" aramalarında organik olarak ilk sayfada çıkıyoruz, 2- Sitemize üye olan öğretmenlere sitemize ne tarz ders talepleri geldiği hakkında bilgi vermek. Ders talepleri sayfasında talebinin ilana konulmasına izin veren velilerin ilanlarını da zaman zaman paylaşıyoruz. Bazen ilana konacak ders talepleri olamayabiliyor. "Neden ilanda hiç talep yok?" şeklinde de sorular aldığımız için paylaşmak isteriz; ders taleplerinin %95 'i direk öğretmen profiline gelen taleplerden oluşuyor. Kendisine gelen ders talebine cevap vermeyen ya da uygun olmadığı için ders veremeyeceğini bize ileten üyelerin taleplerini biz ilan olarak paylaşıyoruz. İlanda gördüğünüz talepler 1-2 günlüğüne ilana konur, sonra sistemden otomatik olarak kalkar. O süre içerisinde uygun olan adaylar iletişime geçerler.