REFERANSLI ÖĞRETMEN NEDİR ?

Referanslı Öğretmenlik Nedir? Nasıl Referanslı Öğretmen Olabilirim?

OgrencidenOzelDers.Com olarak 2013 yılından itibaren “ben de ders verebilirim” diyebilen tüm üniversitelileri, uygun fiyata ders almak isteyen veliler ve öğrenciler ile buluşturuyoruz. 7 yıllık tecrübe ve oluşturduğumuz olumlu referanslar ile son 4 yılda yoğun ders talebi almaya başladık. Güvenilir, iletişim becerisi olan ve özel ders verebilme yetkinliğine sahip referanslı üniversiteli öğretmenleri sitemizde öncelikli konumlandırarak ders talebi alma potansiyellerini artırıyoruz. Site yönetimini arayıp öğrencisi için ücretsiz danışmanlık hizmeti alan velilere daha önceden tanıştığımız Referanslı Öğretmenleri tavsiye ederek yönlendirmeler yapıyoruz.

! Referanslı öğretmenler ders ödemelerini her ders sonrası velinin evinden çıkmadan nakit olarak alırlar. Dolayısıyla ödemelerin geçikmesi veya ödeme alamama gibi bir durum söz konusu değildir. Referanslı öğretmenlerin ödeme ile alakalı yaşayacakları maduriyetler OgrencidenOzelDers.Com tarafından karşılanmaktadır.

Sitemizdeki öğretmenler üniversiteli olduğu için, her yıl mezun olan referanslı öğretmenlerin yerine yenilerini ekliyoruz. Belirli bir zaman kısıtı olmaksızın yılın her vaktinde referanslı öğretmenlik başvurularını alıyoruz ve uygun adayları referanslı öğretmen olarak konumlandırıp yönlendirmeler yapıyoruz.

Peki referanslı öğretmenler özel ders vererek ne kadar kazanç sağlayabilir? Aynı dönem içerisinde düzenli olarak 10 dan fazla öğrenciyle ders çalışan ve aylık 5.000TL ‘den fazla gelir eden danışmanlığını yaptığımız referanslı öğretmenler oldu. Eğer etkili özel ders verebileceğinizi düşünüyorsanız ve iletişim kabiliyetinize güveniyorsanız, referanslı öğretmenlik size hem beklentinizin üzerinde gelir sağlayacak hem de sosyal çevrenizi geliştirerek kurumsal bir yapıda çalışmanın iş disiplinini kazandırmış olacak.

Danışmanlığını yaptığımız ve özel ders yönlendirdiğimiz referanslı öğretmenlerin projemizle ve Referanslı Öğretmenlik ile alakalı neler düşündüklerini https://www.ogrencidenozelders.com/ne-dediler/ linkinden okuyabilirsiniz.

Referanslı öğretmenleri sitemize başvuru yapan üniversiteliler arasından ya da projemizden herhangi bir şekilde haberdar olan üniversitelilerin bireysel başvurularını değerlendirerek seçiyoruz.

Peki referanslı öğretmen olabilmek için ne yapmak gerekiyor?

 • Referanslı öğretmen olmak isteyen adayların tek seferliğine 6 aylık ücretli üyelik – 39,90TL – oluşturup, bilgileri tam dolu ve aktif bir profile sahip olmaları gerekiyor. Referanslı üyelik devam ettiği müddetçe tekrardan üyelik ücreti alınmaz, ücretsiz olarak üyelik yenilenir. Sitemizde aktif profili bulunmayan üniversitelilerle görüşme yapmıyoruz, referanslı öğretmenlik sürecini başlatamıyoruz.
 • Matematik, Türkçe, Okuma-Yazma, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Öğrenci Koçluğu derslerinden bir veya birkaçından ders verebiliyor olmanız gerekiyor.
 • Hafta içi en az 3 gün akşam ve hafta sonu 1-2 gün müsait olmak.
 • Ders raporlarını yapabilmek adına akıllı telefon kullanıyor olmanız ve internetinizin olması gerekiyor.
 • Eğer yukarıdaki maddeler sizin için geçerli ise info@ogrencidenozelders.com adresine mail atarak ya da 05059863286 nolu telefonu arayarak Referanslı Öğretmenlik sürecinizi başlatmak üzere eğitim danışmanlarımızla görüşmek için randevu alabilirsiniz.

Sonraki süreçte;

 1. Ofisimizde yüz yüze görüşme yapıyoruz ve görüşme sonrasında site yönetimi tarafından profilinizin uygun bulunması gerekiyor
 2. Sabıka kayıt belgesi ( e-devlet şifrenizle pdf olarak indirip mail atabilirsiniz )
 3. Öğrenci belgesi veya mezuniyet belgesi ( e-devlet şifrenizle pdf olarak indirip mail atabilirsiniz )
 4. Anne veya babadan birisi ile görüşülüp referansının alınması ( genelde ders yönlendirme sonrasında olumlu çalışmalar ile alakalı bilgi paylaşımı yapılmaktadır )
 5. Üniversitedeki herhangi bir akademisyenden ( sizi tanıdığına ve projeye önerdiğine dair ) referans mektubu getirmiş olmak ( Üniversite uzantılı bir email adresinden info@ogrencidenozelders.com adresine mail atılması tercih edilir )
 6. Referanslı öğretmenlerin hizmet bedeli ödemelerini yapabilmesi için Ziraat Bankası veya EnPara internet bankacılığı kullanıyor olması

Referanslı Öğretmenlik ile alakalı ek bilgiler;

Referanslı öğretmenlere yönlendirilecek ders talepleri (veliler) ile site yönetimi olarak görüşüyoruz ve kayıtlarını oluşturuyoruz. Özel ders taleplerinin, danışmanlığını yaptığımız referanslı öğretmenlerle cevaplanacağını ve her ders sonrası 80dk/90TL ücretin öğretmene elden nakit olarak verileceğini paylaşıyoruz. Referanslı öğretmenlerden ders yaptıkları velilere raporlama ve takip yapılabilmesi adına, yapılan her ders için sisteme ders raporu girmeleri istenir. Referanslı öğretmenler yapılan her ders için aldıkları ödemenin 30TL'sini “yazılım kullanım ve danışmanlık hizmet bedeli” olarak site yönetimine banka havalesi olarak öderler. Bu ödemeler 2 haftalık periyotlarla yapılabilir. Alınan hizmet bedelleri faturalandırılır ve vergisi ödenir.

Site yönetimi olarak yaptığımız ilk görüşmede güvenli bulmadığımız veya ciddi olmayan ders taleplerine yönlendirme yapmıyoruz.

Daha önceden ders deneyiminizin olması tercih sebebidir.

Referanslı öğretmenlerin her ders sonrası ders raporlarını kendileri için oluşturulan panellerinden girmeleri referanslı öğretmenliğin getirdiği sorumluluktur.

Başvuru yapan üniversiteliler arasından, yüz yüze görüşme notlarının değerlendirmesi neticesinde uygun olanların profilleri referanslı öğretmen olarak ayarlanır ve özel ders yönlendirme yapılmaya başlanır.