Referanslı Öğretmen Nedir ?

Referanslı Öğretmenlik Nedir? Nasıl Referanslı Öğretmen Olabilirim?

OgrencidenOzelDers.Com olarak 2013 yılından itibaren “ders verebilirim” diyebilen tüm üniversitelileri, uygun fiyata ders almak isteyen veliler ve öğrenciler ile buluşturuyoruz. 5 yıllık tecrübe ve oluşturduğumuz olumlu referanslar ile son 2 yıldır yoğun ders talebi almaya başladık. Aldığımız ders taleplerini güvenilir, iletişim becerisi olan ve özel ders verebilme yetkinliğine sahip üniversiteliler ile cevaplamaya çalışıyoruz.

Çalıştığımız öğretmenler üniversiteli olduğu için, her yıl mezun olan öğretmenlerin yerine yenilerini katarak kadromuzu yeniliyoruz. 2017-2018 eğitim döneminde kurumsal olarak aldığımız ders taleplerine yönlendirilmek üzere yeni üniversiteli öğretmenlerle tanışıp çalışmak istiyoruz.

Aynı dönem içerisinde düzenli olarak 10 dan fazla öğrenciyle ders çalışan ve aylık 5000TL ‘den fazla gelir eden referanslı öğretmenlerimiz oldu. Eğer etkili özel ders verebileceğinizi düşünüyorsanız ve iletişim kabiliyetinize güveniyorsanız referanslı öğretmenlik size hem beklentinizin üzerinde gelir sağlayacak hem de sosyal çevrenizin geliştirecek ve kurumsal bir yapıda çalışmanın iş disiplinini kazandırmış olacak.

Bizimle çalışan referanslı öğretmenlerimizin projemizle ve Referanslı Öğretmenlik ile alakalı neler düşündüklerini https://www.ogrencidenozelders.com/ne-dediler/  linkinden okuyabilirsiniz.

Referanslı öğretmenleri sitemize başvuru yapan üniversiteliler arasından seçiyoruz ya da projemizden herhangi bir şekilde haberdar olan üniversitelilerin bireysel başvurularını değerlendirerek seçiyoruz.

Peki referanslı öğretmen olabilmek için ne yapmak gerekiyor?

 • Yeni başvuru yapan öğretmenlerin tek seferliğine 6 aylık ücretli üyelik – 29,90TL – oluşturup, bilgileri tam dolu aktif bir profile sahip olmaları gerekiyor. Sitemizde aktif profili bulunmayan üniversitelilerle görüşme yapmıyoruz, referanslı öğretmenlik sürecini başlatamıyoruz.

 • Matematik, Türkçe, Okuma-Yazma, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Öğrenci Koçluğu derslerinden bir veya birkaçından ders verebiliyor olmanız gerekiyor.

 • Hafta içi en az 3 gün akşam ve haftasonu 1-2 gün müsait olmak

 • Ders raporlarını yapabilmek adına akıllı telefon kullanıyor olmanız ve internetinizin olması gerekiyor

Eğer yukarıdaki maddeler sizin için geçerli ise bilgi@ogrencidenozelders.com adresine mail atarak ya da 02165664848 nolu telefonu arayarak Referanslı Öğretmenlik sürecinizi başlatmak üzere eğitim danışmanlarımızla görüşmek için randevu alabilirsiniz.

Sonraki süreçte;

 • Ofisimizde yüz yüze görüşme ve karşılıklı olarak onaylanmış olmak

 • Sabıka kayıt belgesi ( E- Devlet şifrenizle alabilirsiniz )

 • Anne veya babadan birisi ile görüşülüp referansının alınması

 • Üniversitedeki herhangi bir akademisyenden ( sizi tanıdığına ve projeye önerdiğine dair ) referans mektubu getirmiş olmak    ( Üniversite uzantılı bir email adresinden  info@ogrencidenozelders.com  adresine mail atılması tercih edilir. )

 • Referanslı öğretmenlerin ödeme yapabilmesi için Ziraat Bankası veya EnPara internet bankacılığı kullanıyor olması

Referanslı Öğretmenlik ile alakalı ek bilgiler;

 • Referanslı öğretmenleri standart 80dk/60TL ücretle derse yönlendiriyoruz ve her ders için hizmet bedeli olarak kuruma 20TL ödeme yapıyorlar. Bu ödemeleri 2 haftalık periyotlarla yapabiliyorlar.

 • Yalnızca güvenli bulduğumuz ders taleplerine yönlendirme yapıyoruz.

 • Daha önceden ders deneyiminizin olması tercih sebebidir.

 • Öğretmenlerimizin her ders sonrası ders raporlarını kendileri için oluşturulan panellerinden girmelerini istiyoruz. Bunun için internete girebildikleri bir akıllı telefona sahip olmaları gerekiyor.

 • Başvuru yapan üniversiteliler arasından yüz yüze görüşme notlarının değerlendirme neticesinde uygun olanlar ile referanslı öğretmen olarak çalışmaya başlanır.