Beril K. Öğrenci Evinde Özel Ders verebiliyor.

Öğretmen ProfiliÖğretmen Profil Bilgileri

Beril K.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Matematik Öğretmenliği
UZMAN ÖĞRETMEN

Bayan, 2021 Yaşında

 • İstanbul , Maltepe
 • Profil Ziyaret Sayısı : 79 (Aylık)
 • Son Aktivite : 2 yıl önce
 • Tecrübeli Öğretmen (?)

Online Verdiği DerslerDersler, Süreleri ve Ücretleri

Verdiği herhangi bir ders bulunmamaktadır.

Öğrenci Evinde Verdiği DerslerDersler, Süreleri ve Ücretleri

Verdiği herhangi bir ders bulunmamaktadır.

Kişisel BilgilerÖğretmen Kişisel Bilgiler

*Kız Meslek Lisesi'nde sözel bölümünü okumuş ve mezun olmuş bir öğrencim,istediği mesleğin eşit ağırlıkta olduğuna karar verince sınava tekrar hazırlanmak istedi.Matematik'i 2 net iken düzenli ve azimli bir çalışmalarımız sonucunda Ygs matematik'i 30 net'e yükseltti.Tercih döneminden sonra istediği Marmara üniversitesi-İktisat bölümü'nü kazandı.Onun mutluluğuni görmek beni de mutlu etti.

*2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde 1.dönem sonunda karnesinde matematik dersinin zayıf gelmesi üzerine öğrencimle tanıştık.Seviye tespit sınavından sonra ilk olarak eksikleri gidermek amacıyla çalışmalarımıza başladık.2.Dönem sonunda karnesinde matematik notu 4tü.Konuyu anlayıp,soruları yapabildiğini farkedince matematiğe olan önyargısı gitti.Matematiğe olan sevgisi ve kendine olan güveni gün geçtikçe arttı.

*Talebim üzerine Bilge Kalem'in bana yönlendirmiş olduğu Gönüllü Ders verdiğim tatlı bir öğrencimle 7.sınıf + Teog çalışması yaptık.Notlarında artış gözlenmekteydi.Azimli oluşunu,pes etmeyip tüm zorluklarla baş edebilmesini her zaman takdir etmişimdir.Beni sadece öğretmeni olarak değil de, ihtiyaç duyabileceği her anında yanında olduğumu bilmesi benim için önemlidir.

-Bu ve bunun gibi birçok referanslarım mevcuttur.

 

 

 

 

Günümüzde eğitim, geleceğin tek anahtarı durumunda.Bu noktada, öğrenciyle birebir ilgilenen bir eğitim sistemi gerekli olmakta. İşte özel ders kavramınında bu temel dayandığını düşünüyorum.

Özel dersler, başka hiç bir eğitim sisteminde olmayan bir avantaja sahiptirler, öğrencilerle sadece ders çalışılmaz, öğretmen öğrencisine bir çeşit rol modeli olarak, onun gelecek planlamasında, kendi ilgi alanlarına göre yolunu çizmesinde bir çeşit danışmanlık yapar. Bu açıdan özel ders, aslında bir eğitim özel danışmanlığıdır.

*Öğrencilerimin matematiğe karşı önyargılarını kırmak ve matematiği onlara sevdirmeyi,onların mutluluklarını paylaşmayı hedefliyorum.Öğretmenin formasyon bilgileri çerçevesinde verdiği eğitim dahilinde her öğrenci istediği ve düzenli çalıştığı müddetçe başarı kaçınılmazdır.

Resim, Latin Dansları, Tiyatro, Sinema
Bölüm Başkanı Prof.Dr.Ünsal TEKİR
İstanbul

Ders Verdiği YerlerÖğretmenin Ders Verdiği İl, İlçe ve Semtler

İL İLÇE SEMT
İstanbul Maltepe Yalı
İstanbul Maltepe Feyzullah(Esenkent)
İstanbul Maltepe Bağlarbaşı(Maltepe)
İstanbul Maltepe Zümrütevler
İstanbul Maltepe Altayçeşme

Yorumlar

 1. N. ALBAYRAK / 4. Sınıf Öğrenci Annesi
  2016-08-11 14:11:18
  Öğretmeninizden Beril Hanımdan çok memnun kaldık. Verimli bir çalışma oldu. Kendisine ve size teşekkür ederiz. Saygılar, N. Albayrak
 2. S. ASLANA / 9. Sınıf Öğrenci Annesi
  2016-08-11 14:27:18
  Buket Hn. ; ilgili, sevecen bir yapıya sahip. Akademik aktarımda sorun yaşamadık. Ders verme saatleri sadece hafta sonu olduğu için kısıtlı ders yapabildik. Diğer konularda yapacağım yorumlar öğrencinin kurs saati dışında çalışması, hazırlanmasına yönelik yönlendirme yapma, ödev verme/kontrol, kaynak sunma konularında kendisine veli olarak ben yardımcı olmaya çalışıyorum. Teşekkürler,
 3. Nur Koçer
  2016-08-14 12:56:12
  Kızım matematikten nefret ediyordu hocasının güzel anlatışı ve sempatikliğiyle matematikten yüksek notlar aldı gayet memnunuz.Teşekkürler Beril hocamız
 4. Jalenur Devrim
  2016-08-14 15:57:14
  Almanyadan turkiyeye geldim. Türkiye sistemine gore matematik bana çok zor geldi. Beril hocayla tanistim ve benim matematikde olan eksiklerimi tamamladı. Kisa sürede matematiğe dair bana çok şey geçirdi. Nerede sorun yasadigimi hemen anlayip bana yardim etti. Beril hoca sayesinde matematiğe bi tık daha ılımlı yaklaştım. Hem eğlenceli dakikalar geciriyoruz hem de her geçen gün daha çok şey öğreniyorum.
 5. Burcu Dermanlı
  2016-08-14 23:24:06
  Matematiğe karşı olan önyargılarımı şu ana kadar kaldırabilirmiş ilk matematik öğretmenim. Onun sayesinde matematiği sevdim, sınava ilk girdiğim neti katlayarak çoğalttım. Onun sayesinde şu anda Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünde okuyorum. Bu stresli hazırlık sürecinde sadece bilgileriyle değil inancı ile de yanımda oldu. Kendisine teşekkür ederim. (YGS-LYS MATEMATİK DERS ÇALIŞMASI YAPILMIŞTIR.)

Yorum Yap

Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz *