Nasıl Çalışır ?

                                          - Veliler ve Öğrenciler İçin -

1- OgrencidenOzelDers.Com özel ders vermek isteyen üniversite öğrencilerinin ücretsiz olarak profillerini oluşturdukları ve ders talep aldıkları bir özel ders ilan platformudur. 

2- OgrencidenOzelDers.Com üzerinden üye olmadan ücretsiz bir şekilde arama yaparak talebinize uygun ve yaşadığınız bölgeye yakın üniversiteli öğretmen bulabilirsiniz. 

3- Sitemizde profili bulunan öğretmenlerin (referanslı öğretmenler hariç) güvenlik kontrolleri ve üniversite ögrencisi olup olmadıkları kontrol edilmemektedir. Ders vermek isteyen üniversiteliler ücretsiz olarak profillerini oluşturmaktadırlar. 

4- Sitemizde standart bir ücretlendirme uygulanmamaktadır. Her öğretmen (REFERANSLI Öğretmenler hariç) kendi ders ücretini kendisi belirlemektedir. 

5- OgrencidenOzelDers.Com üzerinden üniversiteli öğretmenlere ulaşmak için her öğretmenin profilinde bulunan ders talep kısmından talep oluşturmanız gerekmektedir. Öğretmenlerin iletişim bilgileri 3. şahıslarla paylaşılmaz. 

6- Ders talebinde bulunduğunuz öğretmen talebiniz için uygunsa paylaştığınız iletişim bilgilerinizi kullanarak sizinle irtibata geçer. Talep ettiğiniz öğretmen sizinle iletişime geçmediyse ya talebinizi ciddi bulmamıştır ya da ders için uygun değildir. 

7- Ders taleplerini öğretmenlere yönlendirmeyi OgrencidenOzelDers.Com admini yapar. ( Ders talepleri kontrol edildikten sonra öğretmenlere iletilir.) Ciddi bulunmayan ders talepleri yönlendirme yapılmadan silinir. 

8- OgrencidenOzelDers.Com , sitede bulunan bağımsız üniversiteli öğretmenlerle yapacağınız derslerin verimliliği ve öğretmenlerin güvenirliği ile alakalı garanti vermez. 

                                  - Üniversiteli Öğretmenler İçin -

1- OgrencidenOzelDers.Com tüm Türkiye'de üniversite okuyan ve kendi yaşadığı bölgede özel ders vermek isteyen bütün üniversitelilere açık bir ilan platformudur. 

2- Ders almak isteyen ailelerin güvenirliğine dair OgrencidenOzelDers.Com garanti vermez. Ders almak isteyen ailelerin ve öğrencilerin güvenirliliği ders verecek üniversitelilerin şahsi değerlendirmelerine bırakılmıştır. 

3- Sitemizde 3 farklı üniversiteli profili vardır: 
a) Bağımsız Profil: siteye ücretsiz olarak profilini oluşturan ve ders taleplerini bireysel olarak değerlendirip özel ders veren üniversiteli öğretmenlerdir. Bağımsız profillere ders talebi geldiğinde ücretsiz olarak SMS ile yönlendirme yapılır. Profilinde iletişim bilgisi paylaşılmaz. 

b) Dopingli Profil: sitemizde ücretsiz profili olan ve "İletişim Bilgilerim Gözüksün" , "Aramalarda Üst Sıralarda Çıkmak İstiyorum" , "Anasayfada Ders Kategorisinde Çıkmak İstiyorum" dopinglerini alan üniversiteli öğretmenlerdir. Dopingli profillere, gelen ders talepleri öncelikli olarak iletilir, profilleri her platformda en ön planda çıkar ve veliler iletişim bilgilerini görerek direk kendileriyle iletişime geçebilirler.

c) Referanslı ve Onaylı Profil: sitemize üniversitedeki bir akademisyen hocasının referansıyla başvuran ve OgrencidenOzelDers.Com yönetimi tarafından yüz yüze görüşme yapılarak onaylanan üniversiteli profileridir. Bu profiller site yönetiminin güvenli bulduğu ders taleplerine yönlendirilir.Referanslı Öğretmenlik sadece İstanbul için geçerlidir. 

Bağımsız ve Dopingli profiller ders talebi almaları durumunda ders talebi aldıklarına dair bir sms gönderilir ve üniversiteli öğretmen uygun olması durumunda sms'te gönderilen linke tıklayarak talebin detaylarını Öğretmen Paneline giriş yaparak görüntüleyebilir. Ders talebi almış bir üniversiteli talep eden kişi ile direk iletişime geçebilir ve bütün detayları görüşebilir. Bu hizmet ücretsiz olup derse başlamanız durumunda aileye ve öğrenciye karşı kendiniz sorumlu olurusunuz. OgrencidenOzelDers.Com bağımsız profillerin yaptığı dersler ile alakalı hiçbir sorumluluğu kabul etmez. 

Birden fazla profilden özel ders talebinde bulunulursa öncelik dopingli profillere verilir. Dopingli profil yoksa sonraki öncelik Referanslı Öğretmenlere verilir. Referanslı öğretmenlerle mevcut talep karşılanamazsa talep Bağımsız profillere yönlendirilir.