GÖNÜLLÜ ÖĞRETMEN OLARAK NASIL ÜYE OLABİLİRİM? KENDİM BİREYSEL OLARAK DERS VEREBİLİR MİYİM?

OgrencidenOzelDers.Com olarak 2013 yılından itibaren “ben de ders verebilirim” diyebilen tüm üniversitelileri, uygun fiyata ders almak isteyen veliler ve öğrenciler ile buluşturuyoruz. 5 yıllık tecrübe ve oluşturduğumuz olumlu referanslar ile son 2 yılda yoğun ders talebi almaya başladık. “Özel Ders” Google aramalarında ilk sayfada listelenen ve günlük ortalama 15 ders talebi alan bir sitede profil oluşturup ihtiyacı olan öğrencilere uygun fiyata ders verebilirsiniz. Gönüllü öğretmen profili oluşturan üniversitelilerden üyelik ücreti alınmamaktadır.

Bundan beş yıl önce OgrencidenOzelDers.Com projesi ile niyet ettiğimiz ve hayallerini kurduğumuz, dezavantajlı öğrencilere yönelik gönüllü öğretmenlik projemizi, daha da genişleterek ve büyüterek bugün aktif şekilde uygulamanız mutluluğu içindeyiz.

2017 yılında Sosyal Akıl Derneği ile birlikte uygulamaya başladığımız “Gönüllü Öğretmenlik” projesi kapsamında dezavantajlı öğrencilere evlerinde ücretsiz olarak birebir ders desteği vermeye başladık.

Bu çalışmaları önemseyen ve benimseyen gönüllü üniversitelerin de desteği ve aktif katılımıyla dezavantajlı durumda olan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik başlatılan “Gönüllü Öğretmenlik” projemizin, bu alandaki ihtiyaçların karşılanması ve giderilmesine katkı sunarken; gençlerimizin gelişimi ve toplumsal farkındalığın oluşması hususunda da büyük katkılar sunacağını düşünüyoruz.

Proje kapsamında evlere yönlendirilen gönüllü öğretmenler, belirlenecek program dâhilinde haftada bir ya da iki seans şeklinde bu hizmeti sunacak ve her ders saati 80 dakikalık eğitimlerden oluşacaktır.

Her derse ait raporlamanın da OgrencidenOzelDers.Com öğretmen paneli üzerinden paylaşılacağı bu sistemle, öğrencilerin gelişimi, eğitimle ilgili takibin yapılabilmesi de mümkün kılınarak, velilere sunulacaktır.

Yine aylık olarak planlanan veli arama ve görüşmeleriyle de süreç değerlendirmesi yapılarak, çalışmanın verimliliği ve gelecek eğitimlerin planlanması noktasında velilerin fikirleri alınacak, öğrenci-veli-eğitmen iletişimini ve dayanışmasını sürekli hale getiren bir yaklaşımla eğitimler sürdürülecektir.

Bizler, gönüllü ve özverili üniversite öğrencilerimizi, dezavantajlı durumda olan öğrenci kardeşleri ile buluşturmayı hedeflediğimiz ve “Gönüllü Öğretmenlik” adıyla başlattığımız kampanyamıza olan ilgi ve desteğin, yeni dönemde daha da gelişerek, beraberinde yeni çalışmaları da başlatacağına inanıyoruz.

Gönüllü öğretmenlerden ders almak isteyen velilerin başvuruları, aşağıda belirtilen şartlar doğrultusunda, Sosyal Akıl Derneğince oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilecek, başvuru belge takibi, üniversiteli öğretmenlerin yönlendirilmesi süreçleri ise OgrencidenOzelDers.Com tarafından yapılacaktır.

Gönüllü Öğretmen Talep Şartları

1. Destek alacak öğrencinin aktif olarak ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimine devam ediyor olması. 

2. Ders alacak öğrencinin okulundaki rehber öğretmeninden ve de okul yönetiminden öğrencinin sosyal veya bedensel olarak dezavantajlı olduğuna dair ıslak imzalı ve kaşeli belge temin edilmesi.

3. Ders yapılacak öğrenci evinin ders çalışmaya müsait olması ve ders esnasında evde bayan bir ebeveyn (anne, hala, teyze, annanne, babanne) bulunacağına dair yazılı taahhüt verilmesi.

4. Ders alacak öğrencinin İstanbul ilçelerinde ikamet etmesi ve ders yapılacak evin toplu taşıma ile rahat bir şekilde ulaşılabilir konumda olması. (Gönüllü öğretmenlik çalışması ilerleyen zamanlarda diğer illerimize de yaygınlaştırılacaktır.) 

Gönüllü öğretmenlik yapmak isteyen adayların ücretleri site yönetimi tarafından karşılanmaktadır. Gönüllü öğretmenlerin öncelikle sitemizdeki  https://www.ogrencidenozelders.com/uyelik-son/  sayfasından 6 aylık üyelik paketini seçip ilk kayıt aşamasını geçmeleri gerekmektedir. Sonra ücret ödemeden info@ogrencidenozelders.com adresine mail atmanız gerekiyor. Site yönetimi tarafından ücretli öğretmenlik işlemleri tamamlanınca sizi bilgilendireceğiz. Daha sonra profilinizi güncelleyip ders talebi alacak şekle getirebilirsiniz. Gönüllü öğretmenlerle ihtiyacı olan öğrencilerin talepleri düzenli olarak paylaşılır ve bu taleplerden en az 1 tanesine cevap vermeleri beklenir. Gönüllü öğretmenlerin profillerine ücretli üyelikte tanımlandığı için ücretli olarak ders almak isteyen veliler sizden ders talep edebilir ve bireysel olarak bu taleplere cevap verebilirsiniz. 6 aylık gönüllü öğretmenlik süresi bitince eğer gönüllü olarak ders verdiyseniz üyeliğiniz ücretsiz olarak sizin talebiniz üzerine yenilenir. Eğer gönüllü değil de sadece ücret karşılığında ders vermek isterseniz ücretini ödeyerek profil oluşturabilirsiniz.

Gönüllü profil sahiplerine gelen ders talepleri sms ile iletilir, farklı bir ücret ve prosedür olmadan talebi kendi şartlarına uygun şekilde cevaplayabilirler. Profilin güncel olması ve tam dolu olması velilerin tercih sebebidir.

Farklı sorularınız için info@ogrencidenozelders.com adresine mail atabilirsiniz.