Blog

Yapamıyorum !

Merhabalar efendim,

Evet sizlere sesleniyorum şimdi biraz düşündürcem sizi en son neyi yapamadiğinızı veya neyi yapmak istemediğinizi düşünsenize gerçekten yapamıyor musunuz ne zaman oldu bu. Hangi zamanlarda yapamadınız hayatta bir şeyi yada hangi duygu ve psikolojiyle mi desem daha dogru olur. Sahi neydi yapamadıklarınız yoksa yapmak istemediklerimiz ve bahaneler arasına bıraktığımız mı?

Bahaneler demiştik son cümle de  bahaneler hiç aklımıza gelemeyecek şeyler bulup bir tür sorumluluktan kaçış şekli bahaneler. Düşünüyoruz şimdi bizim için yapamadıklarmızı bahane degildi degil mi o zaman ki koşullarımız öyle idi vaktimiz yoktu odaklanamıyorumdum duygusal olarak kötüydüm kendimi hazır hissetmiyorumdur ve bir sürü düşünceler..

Şimdi bu söylediklerimizi bir köşeye koyalım bir de şu fikre bakalım siz hiç inanmak veya inanmamak gibi kelimeler duydunuz mu ? evet evet inanmak yapabileceginize inanmak,olabilecegine inanmak,becerebilecegimize inanmak.Tüm olasılıkların üstüne bir de bunu katmak.Birde olaya etraflıca bakalım bahanelerin arkasına mı saklanmak ? yoksa tüm gücünüzle inanmak mı ? Bir laf  var inanmak başarmanın yarısıdır diye. Size birşeyi söylemek gerekirse ben tüm kalbimle bu cümleye inandım.

Ki siz, ben veya o inandıktan sonra hangi güç size engel olabilir ki (Ölüm hariç ) Yeter ki başarabileceginize inanın yapabilirim deyin yapamayacagım diye korktugunuz herşeyin üsttüne yürüyün korkmayın. Beyniniz tüm korkularınızı yenecektir. Başaracaksınızdır elbette yılacaksınız yorulacaksınız ve bırakacaksınız işte o anda inancınız devreye girecek. Unutmayın inancını yitiren kişiler tüm hayallerini yitiren kişilerdir.Siz ben veya o bunlardan olmak ister misiniz ?

Sizlere söyleceklerim bu kadar efendim sağlıcakla kalın.