Blog

OgrencidenOzelDers.Com Farkıyla Özel Ders Tecrübelerim

Öğretmen sadece ders anlatıp çıkan kişi değildir. Yeri gelir öğrencisinin ablası olur, yeri gelir bir anne-baba edasıyla yaklaşır öğrencilerine. Küçük bir çocuğa nasıl davranılması gerektiğini öğrenir öğretmen ilk önce. Manevi açıdan destek olur küçüklerine, anlamaya çalışır onları, dertlerini dinler yeri gelir. Bu yüzden öğretmen hem kendi alanında (matematik ise matematik, fen ise fen alanında..vs) çok iyi olmalıdır hem de çocuk psikolojisini anlamada, gözlem yapmada çok iyi olmalıdır.

Bilge Kalem Eğitim Danışmanlık ve OgrencidenOzelDers.Com ile bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım ve çok da güzel karşılandım. Zamanla bu ortam daha da sıcak gelmeye başladı. 

Birçok öğrenciye ders verme ve öğrencileri yavaş yavaş tanıma fırsatı buldum. Burada verdiğim dersler bana hem kendi alanımda kendimi geliştirmeme hem de çocuk psikolojisini anlamamda bana yardımcı oldu. Bir sorun olduğunda oturup konuşabileceğim, birlikte çözüm yolu bulabileceğim insanlarla tanıştım. 

Okulda öğrenildiği gibi olmadığını yaşayarak öğrenmenin yerini hiçbir şeyin tutmadığını (ki özellikle öğretmenseniz) öğrendim. Ders verdiğim öğrencilerden, onlar benden bir şeyler öğrendiği gibi bende onlardan bir şeyler öğrendim. 

Kendimi bir öğretmen olarak hem alanımda hem de psikoloji alanında geliştirme imkanı buldum. Teşekkürler OgrencidenOzelDers.Com, teşekkürler Bilge Kalem...