Blog

Neden Üniversite Öğrencisinden Özel Ders?

OgrencidenOzelDers.Com olarak üniversitede okuyan, ders verme kabiliyeti ve cesareti olan öğrencilere "Üniversiteli Öğretmen" diyoruz. İster eğitim üzerine bir bölüm okusun isterse mimarlık, tıp, mühendislik gibi bölümlerde öğrenim görsün, ders verme yetisine sahip olan ve bildiğini karşı tarafa aktarabilen üniversitelilere güvenip birebir ders çalışması yapmaya yönlendiriyoruz. Derslerinde zorlanan veya takip edilmesi gereken öğrencilere birebir ders verecek üniversiteli öğretmenler bulup isabetli yönlendirmelerle öğrencinin başarısının artmasını sağlıyoruz. 

Henüz üniversitede okuyan ve de bildiğini karşı tarafa çok mükemmel şekilde aktarabilen birçok üniversiteli öğretmenle tanıştık ve dersler yaptık. Biz OgrencidenOzelDers.Com olarak üniversitelerde okuyan ve ders verip sizlere faydalı olabilecek öğretmenleri bir platform altında toplamaya çalıştık. Böylelikle ister yetişkin isterse çocuk olsun, birebir derse ihtiyacı olan herkes uygun fiyata ve kendi alanında bilgili bir üniversiteli öğretmen ile çalışıp ders açığını kapatabilecek. Amacımız birebir ders konseptini herkesin yararlanabileceği bir şekle dönüştürmektir.

Peki neden üniversiteli öğretmenlerden ders almalıyız? 

Çünkü; eğitimde öğrenci ile öğretmen arasında kurulacak olumlu ilişki son derece önemlidir. Üniversiteli öğretmen, öğretici konumunun yanında, aynı zamanda kendisi de öğrenci olduğundan  çocuğunuzun akademik ihtiyaçlarının yanı sıra sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını da kolaylıkla anlar ve buna göre ders planı yapar.

Çünkü; üniversiteli öğretmen çalışma tarzından, soru çözme alışkanlıklarına kadar birçok konuda sınava hazırlanan ve derslerinde sorun yaşayan öğrencinin yaşadıklarını deneyimlemiştir. Bu da öğrenci için pek çok açıdan faydalıdır.

Çünkü; üniversiteli öğretmenin elinde, kendisini sınavlarda ve derslerde başarıya  götürmüş yolun anahtarı vardır ki bu da küçümsenemeyecek bir tecrübedir.

Çünkü; üniversiteli öğretmen çocuğunuz için bir “rol-model”dir. Bu da onun derslere güdülenmesini kolaylaştırır, motivasyonunu artırır.

Çünkü; üniversiteli öğretmenlerin bilgileri tazedir ve her an yenilenmektedir. Bu nedenle çocuğunuzun öğreneceği bilgiler güncel olacaktır.

Çünkü; üniversiteli öğretmen, “üniversite kültürü” ile yoğrulmuştur. Bu yüzden eğitimin yalnızca öğretimden ibaret olmadığının farkındadır. Sosyal kulüpler, eğitici etkinlikler vs. sayesinde çocuğunuzun kültürel birikimine de katkıda bulunur.

Çünkü; üniversiteli öğretmen yeni şeyler öğrenmeye, kendini geliştirmeye açıktır. Yapacak olduğu meslekte deneyim kazanmaya heveslidir, enerjisi yüksektir. Bu da, dersin verimini ve kalitesini önemli ölçüde artırır.

Çünkü; üniversiteli öğretmen çocuk ile veli arasındaki  jenerasyon farkının uzman bir çözüm aracıdır. Öğrenci ile yakın yaşlarda olması onunla “empati” kurmasını kolaylaştırır, “aynı dili” konuşmasını sağlar. Böylece çocuğunuz, kendisini ona yakın hisseder. Bu sayede öğrenci öğretmenini  kabul edecek, sevecek ve anlattığı derse ilgi ile yaklaşmaya başlayacaktır. Daha önce derslere ilgisiz kalan öğrenci bir süre sonra ders çalışmayı sevecek okul derslerinde ciddi bir yükselme olacaktır.