Blog

Neden öğrenciden özel ders?

Üniversite öğrencisi her yaştaki çocuk için yaş farkının az olması sebebiyle çocuk öğretmeni bir öğretmen statüsünden çok arkadaşı olarak görmektedir . Genç öğretmen öğrencinin gözünde bir idol olarak gözükmekte ve grubumuzdaki çoğu öğrenci üstün başarılı olduğundan öğrencinin karşısındaki örnek öğretmen öğrenciyi ders çalışmaya teşvik etmektedir.

Çoğu öğrencimiz ders çalıştığı özel ders öğretmenin bölümünü ya da öğretmenin fikirleri öğrenciler için yol gösterici olmaktadır bu da idol olmanın çekiciliğini anlatmada ki en iyi örnektir. Lise dönemlerinde erkek ve kız öğrenciler kendilerinden yaşça büyük olan öğretmenlere karşı kapalı ve sıradan okul eğitimiyle özel ders öğretmenini özdeşleştirmektedirler. Bu da dersin verimsizleşmesine ve öğrenciyi ders çalışmaya teşvikten önce arada uygun bir iletişim yolunun bulunamamasından kaynaklanır. Öğrencileriyle sırdaş ve dost olan üniversite öğrencisi aslında öğrenciye bir yol göstericidir. Üniversite’nin nasıl olduğunu, kişiye neler kattığını ve üniversite deneyimleri öğrenciler için mükemmel bir teşvik kaynağıdır. Öğretmen’in bu dostane tutumu otoriter olamaması anlamına gelmemelidir.

Öğretmen gerektiğinde öğrenciyi sisteme adapte için otoriter de olabilir ve ailesiyle ortaklaşa bir yaptırım içine de girebilmektedir. Sizde bu farklı deneyimden faydalanmak ve ücretsiz deneme dersi fırsatımızdan yararlanıp üstün başarılı Üniversite Öğrencisi’nin çocuğunuzun dersleri üzerindeki etkisine sizde şahit olabilirsiniz. Diğer makale ve bizim neler yaptığımızla ilgili bilgi almak için www.istanbulozelders.org sitemizi inceleyebilirsiniz.