Blog

Dar Gelirli Ailenin 5. Sınıf Öğrencisi Hazal için Gönüllü Öğretmen Arıyoruz

Velilerimizden gelen gönüllü üniversiteli öğretmen taleplerini değerlendirmeye başladık ve ilk olarak öğretmen bulup yönlendirme yapmak istediğimiz öğrenci 5. sınıfa giden Hazal oldu. Cümlerleri uzatmadan Hazal'ın annesi Nursel Hanım'ın paylaştığı detayları tüm şeffaflığı ile sizlere iletmek isteriz.

Böyle verimli bir proje hazırlayıp çocuklarımızın elinden tuttuğunuz için teşekkürler... OgrencidenOzelDers.Com yönetimi ile görüştüğümde "gönüllü öğretmenlik" uygulalarının olduğunu paylaştılar ve form doldurmamı istediler. Kızım 5. sınıfa gidiyor, okulda başarılı ve aktif bir çocuk. Neden eğitim yardımı istiyorsunuz diye sorarsanız; gerçekten ihtiyacımız olduğunu şu şekilde paylaşmak isterim. 4 kişilik bir aileyiz, kızım 2. çocuk. Büyük oğlum Emirgan Özdemir Sabancı Anadolu lisesinde okuyor. 1 yıl önce sol gözünü kaybedince gözünü aldırmak zorunda kaldık. Oğlumuz bu süreçten psikolojik olarakçok etkilendiğinden kızımız ile ilgilenemedik haliyle. Bizim ilgisizliğimize rağmen çok  başarılı bir çocuk Hazal. Okulu ve öğretmenleri tarafından takdir toplanyan bir öğrenci. Onu mezun eden 4. sınıf öğretmeni Zübeyde Ç. öğretmenine kızımla alakalı sorabilirsiniz. Farklı kurumlardan burs kazanmasına rağmen maddi imkansızlıklar yüzünden gönderemedik ve destek olamadık. Babasının işyeri kriz yüzünden kapandı, şuan işsiz. Ben ise konfeksiyonda çalışıyorum, aylık gelirimiz 700TL işsizlik maaşı ve 1500TL benim maaşım.

Evimiz kira ve kızıma ücretli takviye aldırma imaknımız malesef yok. Bütün birikimimizi olumuzun ameliyatı ve sonrasındaki tedavi masrafları için harcadık. Ben sabah 7'de işe gidiyorum ve akşam 8'de geri dönüyorum. Cumartesi günleri de çalıştığım için Hazal'a vakit ayıramıyorum. Abisi sağlık sorunları nedeniyle kendi derslerinde ki eksiklerini kapamaya çalışıyor ve o da Hazal'a yardımcı olamıyor. Hazal gerçekten elinden tutulması gereken ve gerçekten başarılı bir çocuk. İleride vatanı için iyi bir ışık olacaktır. Bu ışığı parlatmamıza destek olamanızı istiyoruz.   oğlum bu sene 12. sınıfta ve Hukuk istiyor. Kazanırsa biz de bu projein gönüllü öğretmenlik programına katılıp ihtiyacı olan öğrencilere destek olmak istiyoruz. 

Oturduğumuz yer maslak pınar mahallesinde, ararsanız detaylı yol tarifi yapabilirim. 

Hazal Feyza son olarak Sarıyer İlçe Milli Eğitimin İstanbul Üniversitesiyle ortaklaşa başlattığı ve bu sene ikincisi yapılan Sarıyerdeki tüm 5. sınıflar arasında yapılan sınavda ilk 10'a girdi. Bu sene yapılacak Matematşk olimpiyatlarına hazırlanacaklarmış.

Evde ben veya babası bulunabiliriz. Haftasonu olursa ( gün önemli değil ) bizim için daha iyi olur. Çünkü haftaiçi Hazal okuldan 17:15 de geliyor, biraz geç olabilir öğretmen açısından.

İlginiz ve alakanı için teşekkür ederim şimdiden. 

Bu öğrencimizle gönüllü öğretmenlik çalışması yapacak öğretmenimizin profilini sitemizde 1 yıllık ücretsiz olarak yayınlayacağız ve ücretli olarak ders vermesine destek olacağız. Ayrıca üniversite mezuniyetinden sonra özgeçmişine ekleyebileceği bir referans mektubu kendisine verilecektir. 

Başvurularınızı İletişim Formu üzerinden veya info@ogrencidenozelders.com adresinden bize iletebilirsiniz.