Blog

2018 YGS-LYS'ye Girecek Ögrencilerine Tavsiyeler

1- Eğer 12. sınıfa geçtiniz ve hâlâ YGS çalışmaya başlamadıysanız biraz geç kaldınız demektir. Panik yapmadan "yazın tatil yapayım, okullar açılınca sıkı ders çalışır konuları hallederim" demeden elinizdeki yaz tatili fırsatını değerlendirmeye çalışın. 

 

2- Temel bilgileriniz eksikse YGS konularını çalışmaya başlamadan önce temelinizi kuvvetlendirecek çalışmalar yapmanız gerekecektir. Temel bilgileriniz olmadan YGS-LYS çalışmak çok zordur, yaptığınız çalışmalardan zevk alamazsınız. Eksik temel bilgilerinizi mutlaka tamamlayın! 

 

3- Hangi alandan tercih yapacağınıza karar vermediyseniz veya ne olmak istediğinizi henüz belirlemediyseniz işiniz çok zor! Bir amacınız ve ulaşmaya çalıştığınız bir hedefiniz olmadan YGS-LYS maratonu sizi bezdirecektir. YGS-LYS çalışmaya başlamadan önce mutlaka ama mutlaka bir hedef belirleyin ve hangi alandan tercih yapacağınıza karar verin! 

 

4- En azından YGS konularınızı yaz tatilinde bitirmeye çalışın. Konuları bitirmek tek başına yeterli bir çalışma değildir. Tekrar yapmak, en az 1-2 soru bankası bitirmek, bol deneme çözmek sizi sınava hazır hale getirir. Bunları yapabilmek içinde konularınız sınavdan en az 1-2 ay öncesinden bitmiş olmalıdır. 

 

5- 2018'de YGS-LYS sınavlarına girecekseniz en önemli tavsiyemiz; ders çalışma ve soru çözme alışkanlığı kazanın!  Henüz böyle bir alışkanlığınız yoksa yaz tatili bu alışkanlığı kazanmanız için büyük fırsat. Vaktinizi planlı kullanmaya Ve soru çözmeye yaz tatilinden itibaren kendinizi alıştırın!