Blog

2018 TEOG Ögrencilerine Tavsiyeler

1- Bayramdan önce yoğun tempoda ders çalışmaya başlamayı düşünmeyin! Vaktinizi dinlenerek, kitap okuyarak ve zevk aldığınız aktiviteleri yaparak geçirmeye çalışın. 

 

2- 7. Sınıf konularını tekrar etmekle vakit harcamayın. Eğer dersleriniz orta ve üzeri seviyedeyse direk TEOG konularına çalışmaya başlayabilirsiniz. Daha önce görmediğiniz ve aşina olmadığınız konularda özel ders desteği alarak 1. TEOG konularını yaz bitmeden tamamlamaya çalışın. 

 

3- Sosyal ve din derslerini birçok öğrenci önemsemiyor, lakin en can yakan dersler bunlar olabiliyor. Sosyal ve din derslerine mutlaka yazdan hazırlık yapın! Ne kadar doğru bir iş yaptığınızı dönem içerisinde deneme çözerken göreceksiniz. 

 

4- Sakın yazın keyfime bakayım, okullar açılınca çok sıkı ders çalışırım demeyin! Çok çok zeki bir öğrenci değilseniz ve geçmiş sınıflarda eksikleriniz varsa okullar açılınca konuların yetişmediğini, yetişse de pratik yapamadan sınava girmek zorunda kalacağınızı unutmayın. 

 

5- 2018'de TEOG sınavına girecek öğrencilere en önemli tavsiyemiz; mutlaka ve mutlaka ders çalışma disiplini elde etmeye çalışın! Kendinizi yaz tatilinden itibaren bu tempoya alıştırmazsanız dönem içerisinde müthiş zorlanacaksınız!